Εχθές Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020 πραγματοποιήθηκε η έναρξη της έκθεσης “Γιάννης Γαϊτης. Το Πλήθος και η Μοναξιά” η οποία παρυσιάζεται στην αίθουσα Ειρήνης Κατσίγρα. Λόγω του μεγάλου ενδιαφέροντος του κοινού η έκθεση ήταν ανοιχτή καθ’ όλη τη διάρκεια της ημέρας και πραγματοποιήθηκαν πλήθος ξεναγήσεις τηρώντας το πρωτόκολλο για τις επισκέψεις σε μουσεία.

Σήμερα Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020, υπενθυμίζεται ότι οι ώρες λειτουργίας του εκθεσιακού χώρου είναι 10:00-14:00 και 18:00-21:00. Το πρωϊ θα πραγματοποιηθούν δύο ξεναγήσεις για το κοινό στις ⏰11:00 & στις 📌⏰ 12:00 από τον ένα εκ των δύο επιμελητών της έκθεσης κ. Γιάννη Μπόλη, ιστορικό της τέχνης.

Ο αριθμός των ατόμων σε κάθε ξενάγηση προσδιορίζεται στα 18. Θα τηρηθούν όλα τα πρωτόκολλα για τις επισκέψεις σε μουσεία σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ’ όλη τη διάρκεια παραμονής στο Μουσείο καθώς επίσης είναι υποχρεωτική η χρήση αντισηπτικού και η τήρηση των αποστάσεων μεταξύ των επισκεπτών.