Στιγμιότυπα από την επίσκεψη της προέδρου της Επιτροπής «Ελλάδα 2021» κ. Γιάννας Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη στη Δημοτική Πινακοθήκη Λάρισας-Μουσείο Γ. Ι. Κατσίγρα η οποία επισκέφθηκε την πόλη της Λάρισα και πραγματοποίησηε σειρά επαφών και συζήτηση με εκπροσώπους φορέων της Λάρισας με σκοπό να συνδράμουν και να στηρίξουν το έργο της Επιτροπής, για το εορτασμό των 200 χρόνων από την Επανάσταση του 1821.

Την κ. Αγγελοπούλου υποδέχθηκαν ο Δήμαρχος και Πρόεδρος της Δημοτικής Πινακοθήκης Λάρισας-Μουσείου Γ.Ι. Κατσίγρα κ. Απόστολος Καλογιάννης, η Αντιπρόεδρος κ. Άννυ Ψάρρα. Ξεναγήθηκε στη Συλλογή Κατσίγρα από την ιστορικό της τέχνης κ. Συραγώ Τσιάρα και δήλωσε εντυπωσιασμένη τόσο από την αρχιτεκτονική του κτιρίου όσο και από τον εκθεσιακό πλούτο της Συλλογής!